ZAKOŃCZENIE RUNDY WIOSENNEJ

Wczoraj 13.06 zakończyliśmy I rundę rozgrywek w ramach Wąbrzeskiej Ligi Orlika. Miały być rozegrane  3 mecze , niestety pierwszy z nich się nie odbył. Ambitnie grająca do tej pory ekipa Wąbrzeskiego Pocisku nie stawiła się bez poinformowania kogokolwiek, a szkoda. Mamy jednak nadzieję , iż zbliżającą się przerwę wykorzystają na treningi oraz ewentualne wzmocnienia i pojawią się odmienieni w rundzie jesiennej, czego byśmy sobie bardzo życzyli . W związku z powyższym arbiter spotkania odgwizdał walkower na korzyść zawodników Agro-lidera, którzy tym samym uzyskali dodatkowe 3 punkty awansując w końcowej klasyfikacji na 4 miejsce w tabeli.

W drugim meczu spotkały się drużyny UNDERARTU oraz OLDBOY'S JABŁONOWO POM. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 1-0 dla Tygrysów po golu strzelonym przez Darka Grzemskiego  i końcowy wynik pozostawał sprawą otwartą. Jednak doświadczenie wąbrzeskiej ekipy wzięło górę nad ambitnie grającymi tego dnia zawodnikami z Jabłonowa. Dali sobie Oni wbić w drugiej połowie jeszcze 3 gole ( zwłaszcza bramka autorstwa Darka Marciniaka- strzał z zerowego kąta była przedniej urody), odpowiadając zaledwie 1 golem.  Końcowy wynik 4-1 dał zawodnikom Underartu zasłużony tytuł mistrza wiosny Wąbrzeskiej Ligi Orlika. Zawodnicy Jabłonowa natomiast  zakończyli natomiast rundę na miejscu 5, znając jednak chłopaków, jesienią  tanio skóry nie sprzedadzą i będą nadal groźną ekipa dla pozostałych drużyn .

Ostatni mecz to spotkanie o fotel wicelidera . Spotkały się w nim będąca ostatnio na fali ekipa REFLEX-u oraz głodna zwycięstwa po 3 remisach z rzędu ekipa ALEPALMY. Mecz doskonale rozpoczęli Ci pierwsi zdobywając dosyć szybko 2 bramki autorstwa Tomka Reiwer oraz Pawła Mazurowskiego. Zaskoczona drużyna przeciwnika długo nie mogła sobie poradzić z obroną Reflex-u. Jednak 2 szybkie akcje najlepszego tego dnia na boisku Dominika Hancyka doprowadziły do remisu, na dokładkę trzecia bramkę dla ekipy Alepalmy zdobywa Marek Przybylski i to zawodnicy jego drużyny schodzą na przerwę z wynikiem 3-2. Druga połowa meczu nie różniła się wiele od poprzedniej, obie drużyny prowadziły otwartą grę, która mogła się podobać licznie zebranym kibiciom. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu i tak też się stało.   W zamieszaniu pod bramką Reflex-u błąd popełnił strzelec pierwszej bramki Tomek Reiwer i w wiadomym dla niego tylko celu tracił piłkę ręką we własnym polu karnym , w związku z czym sędzia spotkania podyktował rzut karny , który skutecznie na bramkę zamienił Mariusz Kemski. w tym momencie wynik brzmiał 4-2 dla AlePalmy . Jednak Reflex nie zamierzał się poddawać , bramkę zdobywa dla nich , rehabilitując się tym samym  za wcześniejszy błąd Tomek Reiwer.  W odpowiedzi po szybkiej kontrze ekipa przeciwnika a konkretnie Szymon Markiewicz strzela kolejną  bramkę " stadiony świata " , piłka po strzale z około 20 metrów wpadła   pod sama poprzeczkę. Definitywnie był to gol tej rundy!!! Kolejna akcja i gol dla Reflexu autorstwa Marcina Stempskiego. Wynik meczu 5-4 dla AlePalmy. Jednak to nie był na pewno jeszcze koniec emocji, ostatecznie po składnej akcji wynik spotkania podwyższył  po raz kolejny Dominik Hancyk.  Ostatecznie to niezłe widowisko zakończyło się wynikiem 6-4 dla ALePalmy i to oni zajęli 2-gie miejsce na zakończenie WLO, natomiast Reflex zakończył rywalizację na miejscu trzecim .

Ostateczna klasyfikacja znajduje się w zakładce tabela. Początek następnej rundy zaplanowano wstępnie na 05.09.2017r.

Zapraszamy wszystkich do komentarzy , podsumowań i sugestii co można poprawić w funkcjonowaniu Naszej Ligi .

Do zobaczenia we wrześniu !!